Najlepszy sposób na transport męskiej odzieży

Większość firm odzieżowych przenosi obecnie swoje fabryki do krajów trzeciego świata. Okazuje się bowiem, że mogą tam liczyć na znacznie tańszą siłę roboczą. Dzięki temu, ubrania szyją się znacznie taniej i można na nich więcej zarobić. Oczywiście nie jest to regułą. Większość polskich firm szyje bowiem swoje ubrania męskie na terytorium naszego kraju. Bardzo często zachodzi jednak konieczność przetransportowania kolekcji odzieży męskiej do sklepów, hurtowni i w inne miejsca. Nie każda firma odzieżowa posiada swoje własne zaplecze transportowe. Większości z nich po prostu się nie to nie opłaca, ponieważ wymaga to odpowiedniej logistyki i poczynienia wielu inwestycji. Większość producentów odzieży w Europie, decyduje się więc na zatrudnienie przewoźnika, któremu zleca po prostu transport odzieży męskiej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ przewoźnik taki ponosi całkowitą odpowiedzialność za powierzony mu towar.

W jakich warunkach transportuje się odzież męską?

Odzież męską elegancką, czyli garnitury, marynarki, kurtki i płaszcze, powinno się zawsze przewozić w pozycji wiszącej. Najlepiej, jeżeli pojazd posiada drążki, na których można takie ubrania pod sufitem powiesić. Oczywiście powinny być one zabezpieczone folią lub pokrowcem. Dzięki temu, że ubrania te przewozi się w pozycji wiszącej, zachowują one swój krój i formę i nie gniotą się. Zdjęte z wieszaka, praktycznie nadają się od razu do ubrania. Oczywiście, nie każdy element męskiej odzieży trzeba przewozić na wisząco. Większość z nich, jak spodnie, koszulki, koszule, krótkie spodenki, sportowe bluzy i kurtki, a także bielizna, wcale nie wymagają specjalnego traktowania. Najczęściej są one po prostu pakowane w większe zbiorcze paczki lub worki foliowe. Warto zadbać o to, aby zostały one w odpowiedni sposób opisane. Wówczas rozładunek towaru zajmie znacznie mniej czasu. Kiedy wybieramy przewoźnika, koniecznie wybierajmy takiego, który specjalizuje się w transporcie odzieży. Taki przewoźnik posiada bowiem samochody zadbane i czyste. Jest to absolutny wymóg, kiedy przewozi się kolekcję męskiej odzieży.

Przewoźnik musi być ubezpieczony

Zawsze, kiedy zatrudniamy przewoźnika odzieży męskiej, zwróćmy uwagę na to, czy jest on ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej i czy jego ubezpieczenie jest ważne. To przewoźnik jest zawsze odpowiedzialny za straty polegające na przekroczeniu terminu dowozu, dowiezieniu uszkodzonych lub brudnych ubrań. To przewoźnik wypłaca odszkodowanie swojemu zleceniodawcy, jeżeli został po drodze napadnięty lub okradziony. Większość firm ubezpieczeniowych proponuje przewoźnikom ubezpieczenia w całkiem sporych sumach. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż cała kolekcja podróżująca chociażby jednym samochodem, często warta jest kilkaset tysięcy złotych. W przypadku jakiegokolwiek wypadku losowego, można więc liczyć na godziwe odszkodowanie. Przewoźnicy odzieży męskiej zazwyczaj informują swoich klientów jeszcze przed podpisaniem umowy, na jaką kwotę są oni ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *