Transport odzieży damskiej

Kobiety lubią ubrania. Wraz z nadejściem nowego sezonu, przychodzi czas na zmianę garderoby. W sklepach pojawiają się nowe kolekcje, na wystawach manekiny dostają nowe ubrania. Udając się do galerii handlowej, do wyboru mamy wiele butików i sklepów odzieżowych, oferujących najnowsze trendy. Możemy wybrać świeże fasony, nowe tkaniny i kolory. Ograniczeniem w wyborze może być jednak kwota, jaką należy zapłacić za markową odzież. I tu z pomocą przychodzą lumpeksy czyli sklepy z odzieżą używaną, gdzie za 1/5 ceny sklepowej można kupić ciekawe i wyszukane ciuchy. W ofercie takich sklepów znajduje się odzież dla każdego: damska, męska, dziecięca, młodzieżowa. Dostać można różne rozmiary i materiały bluzek, bluz i swetrów, spódnic i sukienek, żakietów i garniturów, kurtek, czapek i szalików, t-shirtów i spodni oraz dodatków: torebek, butów i pasków.

Samochody do transportu odzieży

Wiele hurtowni odzieżowych w Polsce zajmuje się handlem odzieży używanej, oferując kompleksowe usługi transportowe swojego towaru na terenie całego kraju. Posiadają nowoczesne, przystosowane do transportu dużej ilości towaru samochody. Oferują dowóz pod wskazany adres do 24 godzin od przyjęcia zlecenia, a towar dostarczany jest, w zależności od zapotrzebowania na ładowność – ciężarówkami (6 ton), samochodami dostawczymi czy furgonetkami (1, 5 tony). W miarę potrzeby, przy ogromnym zamówieniu, dostarczają odzież na terenie kraju również w tirach (24 tony). Koszty dostawy określane są zazwyczaj z uwzględnieniem dystansu oraz ilości zużytego paliwa. Przy stałej współpracy kupujący może liczyć na zniżki lub transport na koszt hurtowni. W branży odzieżowej, również w przypadku odzieży używanej ważne jest, aby zamówione towary dotarły do odbiorcy w wyznaczonym czasie oraz w nienaruszonym stanie. Przewoźnicy, aby zapewnić jak najwyższy standard usług, muszą liczyć się z tymi wymaganiami.

Przewóz odzieży używanej

Skąd sklepy z używaną odzieżą biorą towar, gdzie się zaopatrują? Odzież najczęściej przywożona jest z zagranicy. W większości przypadków dostawy pochodzą z Wysp Brytyjskich: Anglii, Szkocji, Irlandii ale również z Niemiec czy krajów skandynawskich. Przywożone są do Polski tirami po brzegi wypchanymi 15 lub 30-kilogramowymi workami foliowymi. Podstawowe wymagania podczas transportu używanej odzieży to dbałość o to, aby worki nie uległy rozdarciu, to dzięki nim odzież chroniona jest przed rozpruciem, uszkodzeniem i zabrudzeniem. Ważną kwestią jest również ochrona przed wilgocią oraz szkodnikami takimi jak np. mole odzieżowe.

Skąd pochodzi odzież używana?

Co kryją w sobie tiry pełne worków, które przyjechały z Anglii? W nich znajduje się odzież sortowana i niesortowana. Odzież sortowana to ubrania markowe, z metkami, lepszej jakości natomiast odzież niesortowana pochodzi z różnego rodzaju akcji charytatywnych czy zbiórek ulicznych. Na terenie kraju zbiórki odzież transportowana jest do magazynów i sortowni, skąd rozdzielana jest z uwzględnienie gatunku i jakości odzieży. Dalej trafia w ręce pośredników, którzy importują towar do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *